içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Biz neden böyleyiz? - 5 Temmuz 2019

Gerçekten artık ne kadar memnuniyetsiz bir camia olduk, hatta toplum olduk. Hiçbir şeyi beğenmiyoruz. Transfer, hoca, başkan, yönetici, personel…

Geçtiğimiz günlerde Bursaspor’da işten çıkarmalar oldu. Evet inanılmaz üzüldüm bazı kişilere, bazılarına ise hiç üzülmedim. İsim, isim yazmak bana göre değil. İnsanların kişilik haklarına asla zarar vermek istemem ancak durum bu. Hoş onlarda ben üzülmedim diye kahrolmayacak. Ancak geçtiğimiz dönemde işten çıkarılması için sosyal medyada yazan kişiler şimdi çıkarılmasını bahane edip “Kriz böylemi çözülür, tüh kaka başkan” naraları atmaya başladı bile.

Arkadaşlar çok hassas bir dönemden geçiliyor. Yok o gelmesin, bu çöp, bu berbat, bu kötü. Daha sonra senin, benim çöp dediğimiz adamlar için sıraya girince millet “Takım düştü gemiyi terk eden fare. Bunlar hain” yakıştırması. İyi de hani bu adam çöp, berbat, haindi? Yapmayın Allah aşkına biraz sabır ya…

 

AMATÖRDE BİR YILDIZ

Yıldız diyorum ama gerçek bu. Amatör spor kulüpleri arasında çok yönetici, başkan, futbolcu gördüm.

Çoğu da tanır beni.

Ancak ben İsa Özyürek gibisini görmedim.

Ben bu ismi geçen şahsı tanıdığıma memnun oldum.

Amatör bir camiaya profesyonellik aşılamak bu olsa gerek. Gece, gündüz koşuyor. 1947 Çekirge İdman Yurdu için ne gerekiyorsa yapıyor.

Örnekleri var tabi.

Çalıspor Osman Uçar, Beyazıt Gençlik Cemal Yora, Nilüfer’de Samet İlhan ve Atakan Çorbacı bu isimler var elbette.

Sırameşeler İkram Gişi, Çağlayan Yalçın Yaşbey diye devam eden başkan listesi.

Hepsi pırıl, pırıl insanlar. Ancak İsa Özyürek hem yaş, hem de yapı itibari ile öne çıkıyor.

Bakıldığında önümüzde ki senelerde nerelerde olacağı konusunda az bir fikir sahibi olabiliyorum. Ben Bursaspor’un bu zihniyete sahip başkan ve yöneticilerle hayal ediyorum.

Olacak mı derseniz bir gün kesinlikle ama hangi gün?

Bu yazı 5419 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum