içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Yetim dayanışma günleri başladı

İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için düzenlediği Kırtasiye Yardımı projesi ile Bursa’da yardıma muhtaç 300 çocuğuna kırtasiye yardımında bulundu.

Yetim dayanışma günleri başladı
Haberi Sesli Dinle

Arda EKİNER

Okulların açılmasıyla beraber yetim çocukların okul ihtiyaçlarının karşılanması adına başlatılan çalışmalar ile 300 çocuğa eğitim seviyesine göre; ilkokul, ortaokul ve lise sınıflarına uyumlu içerikli çanta ve üniforma yardımı gerçekleştirildi.

YETİM DAYANIŞMA GÜNLERİNİN AMACI

2011’den bu yana her yıl düzenlenen Yetim Dayanışma Günleri ile yurt içi ve yurt dışındaki binlerce yetim çocuğa kalkındırma projeleri ve sosyal yardım projeleri ile destek olunuyor. Ev inşasından tadilat ve tefrişatına, sağlık taramalarından kırtasiye ve gıda dağıtımlarına, takviye ders desteğinden meslek edindirme kurslarına, evlilik çağına gelmiş gençlere çeyiz yardımlarına kadar yüzlerce proje hayata geçiyor. İHH İnsani Yardım Vakfı 2019 yılı Yetim Dayanışma Günleri kapsamında 53 ülkede 607 proje ile 120 bin yetim çocuğun elinden tutacak. İHH Bursa Şubesi’nin 26-27-28-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Bursa Mihraplı Parkı’nda düzenlenecek olan Çocuk Şenliğinin geliri yıl içerisinde yapılacak, İl içi yetim çalışmalarını destekleme fonuna aktarılacak.

Tarih: 09-09-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum