içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 11 Eylül 2019

'Sosyal pencere'den yansıyanlar'a bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Atilla Kıyat, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Elif Yılmaz ve Gazeteci Burhan Ekinci konuk oldu.

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 11 Eylül 2019
Haberi Sesli Dinle

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Muharrem ayının müjdecisi aşure gününü kutlamış. 

“Birlik ve beraberliğimizin, paylaşma ve dayanışmamızın simgesi olan #AşureGünü 'müz mübarek olsun. Kardeşliğimiz aşure gibi tatlı, birliğimiz aşure gibi bereketli olsun.”

***

Atilla Kıyat, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelere sahip çıkmış. 

“Cumartesi annelerini coplamak, Berkin Elvan’ın annesini miting meydanlarında yuhalamak yanlıştı. Bugün Diyarbakırlı annelerin yanında yer almamak ve onlara satılmış demek de çok büyük bir yanlış. Ana , anadır..Tasnifi olmaz...”

***

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yönetim kurulu üyesi Cüneyt Şener’in yeni yaşını kutlamış.

“Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Cüneyt Şener'in doğum gününü kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu nice güzel yıllar geçirmesini temenni ediyorum.”

***

Elif Yılmaz, gasp ve hırsızlıktan sabıkası olan bir hükümlünün cezaevinden izinli çıkmasına isyan etmiş, işi gazetecilik olan insanların hapse atılmasına tepki göstermiş. 

İstanbul'un göbeğinde 23 yaşındaki genci öldüren 2 zorba;, 2 gasp,9 kasten yaralama,10 uyuşturucu madde kullanımı,4 hırsızlık vs... suçlarından sabıkalı... ve serbest serbest dolaşıyorlardı... İşi gazetecilik yapmak olanlar ise mesleklerini yaptılar diye hapiste.

***

 Gazeteci Burhan Ekinci, Kızıltepe Jitem davasında tutuklu sanık kalmadığına dikkat çekmiş. 

“Kızıltepe JİTEM Davası'nda mahkeme tüm sanıkları beraat etti. Derin devlet ile uzlaşan AKP'nin marifeti. Tüm JİTEMciler, kirli karanlık eller, Kürt sivillerini öldürenler yargı yoluyla temize çıkarılıyor. AKP'den artık hiçbir beklenti oluşmamalı.”

Tarih: 11-09-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum