içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 10 Eylül 2019

'Sosyal pencere'den yansıyanlar'a bugün Ozan Bingöl, Mehmet Ali Güler, Dr. Serkan Karaismailoğlu, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman ve Akademisyen Umut Yıldız konuk oldu

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 10 Eylül 2019
Haberi Sesli Dinle

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

Ozan Bingöl, insanlar vergilerinin nerede harcandığını sorguladığında gerçek demokrasiyle yüzleşeceklerini yazmış. 

“Bu ülkeye gerçek demokrasi, neye ne kadar vergi ödediğini bilen ve bu vergilerin nerelere harcandığını sorgulayan, bunun peşine düşen bir toplum ile gelecektir.Aksi halde “halk, ağır vergiler altında ezilmeye” devam edecektir!”

 

****

Mehmet Ali Güler, yapılan bir araştırmayı paylaşmış. Suriyelilerin yüzde 72’sinin Türkiye’den ayrılmak istemediğini belirtmiş. 

“TEPAV Araştırması. Türkiye'de yaşayan Suriyeliler,15 bin 159 şirket kurdular. Suriyeli girişimcilerin yüzde 72'si savaş sona erse bile Türkiye'den ayrılmayı düşünmüyor.AKP'nin Esad karşıtı pozisyonu, sorunu kangrenleştiriyor ve gün geçtikçe çözümsüzlüğe itiyor.”

 

****

Dr. Serkan Karaismailoğlu, kitap okumanın faydalarını önermeye devam ediyor.

“En özet haliyle kitap beynin oksijenidir. O yüzden bol bol okuyun ve nöronlarınızı oksijensiz bırakmayın.”

****

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, annelerin mağduriyetini takipçileri ile paylaşmış. 

“Bizim safımız; Cezaevlerindeki bebeklerin annelerinin, Rabia Naz’ın, Cemile’nin, Yasin Börü’nin, Eren Bülbül’ün, Berkin Elvan’ın annelerinin, Şehit olan asker ve polis annelerinin,  Cumartesi annelerinin, Hdp binası önünde çocuğunu arayan annelerin yüreğidir.”

 

**** 

Akademisyen Umut Yıldız,  paylaştığı videoda dünyanın evrende bir nokta olduğuna dikkat çekmiş, kendini bir şey sanan insanlara mesaj vermiş. 

“Bu videoyu izleyip, kendine hala evrende bir önem atfedenler varsa doktora gitsin. Sıradan karbon atomlarıyız ama kendimizi bir şey sanan egomuz tavan. Evrende sadece bir nokta olduğumuzu kabul ettiğimizde hayat daha güzel olacak.”

Tarih: 10-09-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum